Viola Kiełbicka

 

Nazywam się Viola Kiełbicka. Uczę francuskiego z radością i z miłością.

Ciągle szukam nowych sposobów, by zachęcić młodzież i dorosłych, by po francusku rozmawiali, czytali, pisali… a nawet śnili! Mam doświadczenie w przygotowaniu uczniów do matury z języka francuskiego i egzaminów językowych DELF.

Na moich zajęciach szczególną uwagę przywiązuję do komunikacji i wymowy. Staram się, by zajęcia były różnorodne, i by kursanci się nie nudzili. Pamiętam o powtarzaniu materiału oraz słówek i zachęcam uczniów, by szukali własnego sposobu nauki języka. Wspieram ucznia i motywuję go wszelkimi dostępnymi metodami szukając jego mocnych stron.

Bardzo pomocne w nauce jest… poczucie humoru i dystans do siebie. 🙂

Przed pandemią pojechałam z grupą młodzieży licealnej na międzynarodowy festiwal teatrów francuskojęzycznych 10SUR10 w Poznaniu, i było to dla nas wszystkich niesamowite przeżycie. Chciałabym to powtórzyć z nową grupą i nową energią. Stąd unikalna oferta warsztatów językowo-teatralnych.

Podczas tych zajęć skupimy się na wymowie, grze aktorskiej, wspólnie omówimy spektakl, scenografię, przetłumaczymy tekst sztuki. Będzie inaczej niż w szkole! Powtórzymy słownictwo z różnych dziedzin, będą scenki rodzajowe, improwizacja, ćwiczenia na wymowę, oddechowe i ruchowe. A najlepsze jest to, że zagramy wspólnie spektakl. Wy zagracie… po francusku!

 

Henryk Konopka

 

Jestem założycielem Szkoły Językowej Esprit i lektorem języka francuskiego.

Studiowałem filologię romańską na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz – w ramach stypendium naukowego – na uniwersytecie w Louvain-La-Neuve w Belgii.

Wiele lat pracowałem jako fotoedytor w prasie, między innymi w Vivie, Playboyu, Marie Claire czy Elle. Współpracowałem z francuskimi fotografami, magazynami i agencjami fotograficznymi.

Od lat uczę języka francuskiego, daję prywatne lekcje i współpracuję ze szkołami językowymi.

Zafascynowanie kulturą i literaturą francuską towarzyszy mi przez prawie całe życie. Zaczęło się już w liceum, gdzie – niespotykane jak na czasy PRLu – wymiany językowe z młodzieżą francuską zaowocowały wieloletnimi przyjaźniami. Potem były studia i odkrywanie bogactwa literatury francuskiej, melodyjności, niuansów i niepowtarzalnego brzmienia języka, specyficznego klimatu kina, uroku i głębi francuskiej piosenki.

Przeczytanie w oryginale Prousta czy Camusa to wyjątkowa przyjemność. Chcesz jej doświadczyć? Jeśli tak, zapraszam do naszej szkoły.

Gilles Chamboraire

 

Jestem Paryżaninem. Od 4 lat mieszkam w Opolu. Prowadzę tu studio masażu, daję koncerty relaksacyjne za pomocą kryształowych oraz tybetańskich mis.

Studiowałem psychologię i neurologię. Przed przybyciem do Polski przez 12 lat pracowałem jako model dla dużych światowych marek, podróżowałem po całym świecie spotykając znanych artystów, fotografów, muzyków.

W pewnym momencie poczułem potrzebę zmiany, relaksu i uspokojenia się. Zacząłem praktykować medytację. Wyjechałem i przez 6 lat byłem mnichem buddyjskim w Tajlandii. Prowadziłem proste życie w dżungli, wśród słoni i tygrysów, którymi się opiekowałem.

Potem postanowiłem wrócić do Europy.

Dziś uczę w szkołach i przedszkolu medytacji, uczę francuskiego i angielskiego, a także pracuję jako aktor w Teatrze Kochanowskiego.

 

Małgorzata Cichocka-Żekało

 

Nauczanie to świetny pomysł na życie jeśli masz potencjał, wykształcenie i tony pasji, a przy tym czujesz się jak ryba w wodzie pracując z ludźmi. Mam tak od czasu pierwszego stażu nauczycielskiego w czasie studiów w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych na Uniwersytecie Warszawskim w 1997 roku, czyli ćwierć wieku temu.

Od tamtej chwili czerpałam radość z pracy w państwowych lub prywatnych szkołach językowych. Prowadziłam kursy języka francuskiego w przedszkolu, pomagałam maturzystom w gładkim przejściu przez egzamin dojrzałości, uczestniczyłam w przygotowaniach prezydencji Polski w UE udzielając lekcji francuskiego pracownikom Ministerstwa Sprawiedliwości, delegowanym do Brukseli. Ciekawym doświadczeniem było prowadzenie autorskich zajęć p.t. „Francuski w pięciu zmysłach”, który miał swój debiut podczas Slot Art Festiwalu w Lubiążu w 2016 roku.

Uwielbiam podróże po Francji, odkrywanie ciekawych zakątków i historii z nimi związanych. Jestem mamą dwojga nastolatków, których świeże spojrzenie na świat jest dla mnie zawsze inspiracją do działania.

 

Agnieszka Jankowska

 

Język polski jest dla Ciebie egzotyczny, odległy? A może bliski jako język sąsiadów i podobny do Twojego języka ojczystego? Niezależnie z jakiego kontynentu czy kraju pochodzisz – już dziś możesz zacząć się uczyć języka polskiego. Tak, jestem w stanie Cię nauczyć!

Do you find Polish exotic or distant? Or maybe close as the language of your neighbours and similar to your first language? Whatever continent or country you come from – you can start learning Polish today. Yes, I can do that!

I am a native speaker of Polish. Languages are my passion, I have always been fascinated by everything related to communication and expressing thoughts. Since primary school I have been passionate about grammar and the history of the Polish language. I was so interested in questions of correctness that, when I was still a teenager, I asked one of Poland’s most eminent linguists, Prof. Jan Miodek, to resolve various issues. I graduated with honours in Polish philology, specialising in teaching. I have many years of experience as a teacher. I have taught and continue to teach Polish (as a first and a foreign language) and German. Currently, I am finishing my postgraduate studies in glottodidactics (teaching Polish as a foreign language and Polish culture). I know how to teach Polish to Slavs, Asians, people from Africa, Australia or both Americas. I teach people at levels A1-C2, I prepare them to pass the Polish Certificate. I also speak several foreign languages myself (German, English, French, Italian, Russian, Ukrainian) and have experience as a German translator as well.

Do you want to learn? You’ll be surprised how simple it is! I love to teach!

 

Natalia Korzycka-Hareńczyk

Zanurzona w kulturze francuskiej od dzieciństwa, pierwsze swoje siedem lat spędziłam w kraju francuskojęzycznym, ukończyłam liceum dwujęzyczne (j. francuski); studia: filologia romańska o profilu pedagogicznym. Wszystko co francuskie mnie pasjonuje począwszy od serów , przez komedie francuskie skończywszy na języku. Moją największą pasją jest móc mówić o kulturze, historii i zwyczajach nie tylko francuskich, ale też polskich Francuzom – stąd też nie tylko jestem lektorem, nauczycielem, ale również przewodnikiem miejskim i tłumaczem. Lubię zarażać innych moim zamiłowaniem do Francji. Oprócz „wszystkiego co francuskie” kocham góry, spacery daleko od cywilizacji, dobrą książkę popołudniu (najlepiej jakiś kryminał) i dobre kino.

 

Katarzyna Popławska-Wsiaki

 

Lektorka języka angielskiego z długoletnim stażem. Uczy na wszystkich poziomach, zarówno języka ogólnego jak i biznesowego. Wychodzi z założenia, że najważniejsza jest komunikacja, bardzo się zatem stara aby jej kursanci przełamali barierę w mówieniu i jak najszybciej zaczęli porozumiewać się w języku angielskim.

Prywatnie żona i mama, opiekunka trzech kotów, wolontariuszka w pro-kociej fundacji oraz miłośniczka wszystkiego, co wiąże się z Włochami.

 

Piotr Prasula

 

Piotr Prasuła, magister filologii polskiej, nauczyciel języka polskiego, kustosz Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie w Dziale Naukowo-Oświatowym, kurator i autor scenariusza wystawy stałej Adama Mickiewicza w Stambule, kurator Muzeum Josepha Conrada w Berdyczowie i wielu wystaw czasowych. Współpracował w tworzeniu „L’Espace Muséale Witold Gombrowicz” w Vence.

Prowadzi lekcje muzealne, warsztaty teatralne, współtworzy programy edukacyjne. Autor literackich gier ulicznych poświęconych polskim pisarzom, autor i juror wielu konkursów literackich i recytatorskich.

Z doświadczeniem pracy nauczyciela języka polskiego w renomowanym 2 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Przygotowuje uczniów do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Od 25 lat korepetytor języka polskiego dla uczniów szkól podstawowych i licealnych. Od 10 lat buduje doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako języka obcego.

Łączy naukę języka polskiego z improwizacją teatralną, w której uczniowie pod okiem nauczyciela-reżysera poznają i przygotowują swoje role aktorskie oraz występują w poszczególnych scenach teatralnych, a następnie tworzą scenografię i wystawiają przygotowany i świetnie opanowany tekst literacki lub własny. Zajęcia mają charakter zabawy w teatr i umożliwiają rzetelne poznanie materiału językowego od strony znaczenia i struktur gramatycznych oraz pozwalają na doskonałe opanowanie tekstu w formie wypowiedzi fonetycznej.

 

Anna Szyszkowska-Butryn

 

Magister filologii angielskiej i absolwentka kulturoznawstwa. Lektorka języka angielskiego z 15 letnim doświadczeniem w nauczaniu. Autorka książek pt. „Jak szybko opanować język obcy. Wybierz metodę najlepszą dla siebie” oraz „Jak skutecznie opanować język obcy”. Miłośniczka podróży, przygód, antropologii kulturowej i poezji. W wolnych chwilach podróżuje, odwiedza indyjskie sklepiki i wszelakie galerie sztuki.

 

Barbara Warzyca

 

Nazywam się Barbara Warzyca. Urodziłąm się w Buenos Aires w Argentynie, ale czuję się 'Polką urodzoną w Argentynie’, ponieważ mój tata i rodzina z jego strony są Polakami. Dlatego moim miejscem na świecie jest Polska, a szczególnie Kraków. Jestem muzykiem, gram na fortepianie w zespołach kameralnych, a od wielu lat pracuję także jako nauczycielka języka hiszpańskiego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zaczęłam w Krakowie, kiedy tam mieszkałam.

Ze strony matki, mam pochodzenie hiszpańskie i oczywiście argentyńskie. Dlatego uwielbiam poznawać różne kultury, tradycje i przekazywać moje. Lubię uczyć mojego języka i mojej kultury.

 

Edyta Wasilewska

 

Mam na imię Edyta, ale znajomi zwracają się do mnie często Edith. Francuski towarzyszy mi od ponad 20 lat. Ukończyłam studia magisterskie ma kierunku filologia romańska, pracowałam w firmach francuskich jako tłumaczka, uczyłam języka francuskiego w szkołach językowych w Warszawie. Od 15 lat moim drugim domem jest Szwajcaria. Będę przekazywać Wam również ciekawostki językowe z tego kraju trzech kantonów językowych: francuskiego, niemieckiego i włoskiego. Ja będę oczywiście skupiać się na języku francuskim.

Kocham język francuski i jego barwę, uwielbiam francuską kuchnię, piosenkę, literaturę, kino i podróże do Francji i Szwajcarii.

Kiedyś przemierzyłam Francję wzdłuż i wszerz autostopem.

Ze mną nauczysz się i przypomnisz sobie, wiele praktycznych zwrotów i słówek z francuskiego. Pomogę Ci zrozumieć gramatykę tego języka, nauczę Cię poprawnie mówić i używać tego języka tak, abyś mógł swobodnie się wypowiadać kiedy będziesz we Francji lub innym kraju frankofońskim.

Zapraszam na lekcje francuskiego.

Postaram się, abyś nabrała/nabrał wielkiego apetytu na mówienie po francusku.

Zabieram Cię więc w podróż do świata języka francuskiego

Bon voyage !

 

Elżbieta Zalewska

 

Mgr iberystyki z doświadczeniem, wykładowca Uniwersytecki lubi nauczać zwłaszcza młodzież oraz dorosłych na wszystkim poziomach w tym także przygotowując do wszelkich egzaminów. Prowadzi zajęcia skutecznie, z naciskiem na komunikacje i w milej atmosferze. Uczniowie cenią ja za poczucie humoru, różnorodność zajęć oraz efektywność. Prywatnie miłośniczka kultur latynoamerykańskich, psychologii, podroży i języków obcych. Odbyła liczne podróże po Hiszpanii oraz Ameryce Południowej.

 

Robert Zalewski

 

Nazywam się Robert Zalewski. Z wykształcenia jestem romanistą. Jestem żonaty i mam dwójkę dzieci. Obecnie pracuję w liceum ogólnokształcącym gdzie uczę języka francuskiego – przygotowuję młodzież nie tylko do egzaminu maturalnego, ale również do egzaminów DELF podczas których przez pięć lat byłem certyfikowanym egzaminatorem. Jestem również organizatorem wymian młodzieży w ramach programu Erasmus+. Moją pasją są podróże – te daleki i te bliższe. Lubię dobrą kuchnię i jazdę na rowerze. Kocham kulturę i literaturę francuską.

 

Oferta

Zobacz bogatą ofertę naszych kursów!
Kursy językowe dla firm

Kursy językowe dla firm

Kursy dla firm z języka francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego i polskiego dla obcokrajowców.

Sprawdź szczegóły!
Kursy online

Kursy online

Zajęcia online z języka francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego i polskiego dla obcokrajowców dla młodzieży i dorosłych.

Sprawdź szczegóły!
Kursy stacjonarne

Kursy stacjonarne

Zajęcia stacjonarne z języka francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego i polskiego dla obcokrajowców dla młodzieży i dorosłych.

Sprawdź szczegóły!
Call Now Button