Poznaj nasze cele, stosowane metody oraz środki.

CEL

Stawiamy na komunikację. Z nami będziesz mówił, przełamiesz bariery językowe, poczujesz radość z władania nowym językiem.

Nauczymy Cię też pisać, czytać i rozumieć język mówiony. Nie lekceważymy żadnej z tych czterech kompetencji językowych, bo dopiero wszystkie one razem składają się się na pełne opanowanie danego języka.

METODY

Uczymy metodą komunikatywną. Kładziemy nacisk na umiejętność komunikacji w różnych kontekstach i sytuacjach. W tej metodzie umiejętność mówienia jest bardzo ważna i intensywnie ćwiczona. Nie zapominamy jednak o rozumieniu ze słuchu, czytaniu i pisaniu. Zróżnicowane ćwiczenia i zadania mają na celu osiągnięcie przez słuchacza płyności komunikacyjnej.

Nauka słownictwa i gramatyki nie jest wyizolowana lecz odbywa się w kontekście komunikacyjnym. Nie ograniczamy się do pamięciowego opanowania słówek, reguł gramatycznych czy odmian czasowników. Gdy będziemy za granicą nikt nie będzie kazał nam odmienić czasownik przez osoby. Będziemy musieli natomiast umieć zbudować zdania z odpowiednią formą tego czasownika, zbudować wypowiedź, zadać pytanie i zrozumieć odpowiedź. Tego właśnie uczymy i tego wymagamy od naszych uczniów. Uczymy budowania oraz rozumienia zdań i wypowiedzi. Uczymy komunikowania się.

Uczymy też myśleć w nauczanym języku, tak by uczeń nie był skazany na ciągłe tłumaczenie z języka ojczystego. W każdy język wpisany jest nieco inny sposób myślenia, budowania skojarzeń, metafor, wyrażeń idiomatycznych. Trzeba zrozumieć, uchwycić tę specyfikę i nie ulegać pokusie dosłownego tłumaczenia z języka ojczystego.

Nie trzymamy się jednak sztywno jednej metody nauczania. Nasi doświadczeni lektorzy dostosowują metody oraz środki do potrzeb i możliwości słuchaczy.

Bliska jest nam metoda zanurzenia w języku, która minimalizuje, czy wręcz wyklucza pośrednictwo języka ojczystego w procesie nauczania.

Gdy jest to korzystne dla ucznia, stosujemy elementy metody gramatyczno-tłumaczeniowej, audiolingwalnej, kognitywnej lub metod niekonwencjonalnych

ŚRODKI

Korzystamy z renomowanych podręczników. Nie ograniczamy się jednak tylko do nich. Wykorzystujemy autentyczne teksty i materiały audiowizualne, takie jak artykuły prasowe, audycje radiowe, programy telewizyjne.

Nasze zajęcia nie są nudne. Potrafimy wzbudzić i podtrzymać zainteresowanie słuchaczy. Stosujemy – zwłaszcza w pracy z dziećmi, ale ze starszymi uczniami także – liczne gry i zadania interaktywne, multimedialne. Wykorzystujemy też piosenki, fragmenty filmów czy inne autorskie pomysły naszych lektorów.

KULTURA

Język to element kultury. Znając kulturę łatwiej zrozumiemy język, jego specyfikę, pochodzenie wyrażeń, metafor, powiedzeń itp.

Dlatego właśnie proponujemy naszym uczniom bezpłatne warsztaty kulturowe, na których poznają dostosowane do ich wieku, najciekawsze i najważniejsze elementy kultury danego kręgu językowego.

OBIETNICA

Szanujemy naszych uczniów i jesteśmy wobec nich uczciwi. Nie obiecujemy rzeczy niemożliwych. Cudowne dwutygodniowe kursy, po których będziesz biegle mówić w języku obcym – to nie u nas.

Zachęcimy Cię i zmotywujemy, przekażemy niezbędne informacje, przećwiczymy umiejętności, stworzymy wszelkie warunki by nauczyć się komunikowania w wymarzonym języku, będziemy Twoimi przewodnikami. Pamiętaj jednak, że ostatecznie to od Ciebie, od Twojej pracy zależą Twoje postępy. Nie nauczymy się niczego za Ciebie.

Cieszą nas postępy naszych uczniów. To w dużej mierze nasza zasługa. Mamy jednak świadomość, że przede wszystkim to zasługa ich samych.

Uświadomienie uczniom ich własnych możliwości i własnej sprawczości, to także – obok nauki komunikowania się w języku obcym – jeden z naszych celów.

Jedno jest pewne. Nauczysz się języka obcego, jeśli tylko będziesz tego naprawdę chciał lub chciała. Jesteś w stanie to zrobić! Weź sprawy w swoje ręce. Naucz się języka z naszą pomocą i zdobywaj świat!

Trzymamy za Ciebie kciuki!

Oferta

Zobacz bogatą ofertę naszych kursów!
Kursy językowe dla firm

Kursy językowe dla firm

Kursy dla firm z języka francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego i polskiego dla obcokrajowców.

Sprawdź szczegóły!
Kursy online

Kursy online

Zajęcia online z języka francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego i polskiego dla obcokrajowców dla młodzieży i dorosłych.

Sprawdź szczegóły!
Kursy stacjonarne

Kursy stacjonarne

Zajęcia stacjonarne z języka francuskiego, angielskiego, hiszpańskiego i polskiego dla obcokrajowców dla młodzieży i dorosłych.

Sprawdź szczegóły!
Call Now Button